Pýcha a pád pozitivní hysterie dnešní doby

DOSTAŇTE VAŠEHO NARCISTU DO KOLEN

10 jednoduchých zbraní pro použití v každodenním životě.

Viděli jste film ANGRY BIRDS?

Pokud máte děti malý, tak možná ano. Pokud ne, tak se na něj určitě podívejte. I když to tak na první pohled vypadá, tak zcela určitě to není pohádka pro děti 😀

Je totiž dokonalým obrazem dnešní, „pozitivitou posedlý“ společnosti. Krásně alegoricky zobrazený jako shiny happy komunita malých ptáčků, kteří už dávno ztratili schopnost lítat.

Být VÝHRADNĚ šťastný, usměvavý, milý, přátelský, vstřícný, neodporující, ke všemu tolerantní a „pozitivně naladěný“ je nejvyšší, a současně jedinou přijatelnou hodnotou. A až na Ruďáka (krásný ztělesnění zlosti a vzteku), ignorovaného, opovrhovaného, trestaného a vyděděného na okraj společnosti, si žijí tyhle svoje spokojené životy pod kolektivní ochranou víry v jakousi „vyšší instanci“, kterou nikdo z nich nikdy neviděl, ale o které jsou hromadně přesvědčeni, že je v případě potřeby „přiletí spasit“.

Nejvyšším trestem za prohřešek vůči těmto jediným přijatelným hodnotám, které vnímají a berou si velmi osobně, je odsouzení k povinným „kurzům ovládání (eliminace) vzteku“.

10 jednoduchých zbraní, které dostanou vašeho narcistu do kolen

Co platí na vašeho narcistu, má vůbec nějaká slabá místa?

Všichni si žijou svoje spokojený živůtky až do momentu, kdy do jejich života vstoupí pozvolna, ale kontinuálně se rozpínající MANIPULÁTOR (znovu krásně alegoricky zobrazen jako před očima „odnikud“ se množící a všude se rozlejzající prasata). A v jejich pozitivní slepotě jim před očima SEBERE TO NEJCENNĚJŠÍ, co v životě mají a na čem jim záleží. Jejich vejce. Prostě tak. Aby je sežral. Protože chce. Protože mu chutnají. A proto, že MŮŽE.

A žádná „spása zvnějšku“, umožňující jim zachovat si svůj krásně pozitivní „svatý“ sebeobraz, se evidentně nekoná a konat nebude.

Zůstává jim jenom zdrceně stát, brečet a koukat, co se to vlastně stalo a jak se to mohlo stát. Jejich společnost byla a je přece tak DOKONALÁ.

Přes všechna Ruďákova upozornění a varování, která se z jeho strany od začátku ozývají , jsou ve vší své „pozitivitě“ dokonale SLEPÍ, HLUŠÍ, MANIPULOVATELNÍIMPOTENTNÍ.

Až do bodu, kdy už jim nezbývá nic jiného, než „pustit svůj svatý sebeobraz“ a přijmout a vyslyšet RUĎÁKA. Pochopit, že VZTEK je naprosto SMYSLUPLNÁ součást naší „emoční společnosti“. Přijmout svůj VZTEK a dočasně předat mu VELENÍ. Protože je to právě náš vztek, který jako JEDINÝ VÍ, CO JE POTŘEBA UDĚLAT, a má tu ENERGIIAKCESCHOPNOST, začít se bránit a posunout hranice zase zpátky, kam patří.

Do bodu, kdy

PŘIJMOU A POVOLAJÍ DO AKCE SVŮJ VZTEK!

A PŘESTANOU být usměvavě NEŠKODNÍ.

Až teprve tehdy jsou SCHOPNÍ na svou obranu VŮBEC NĚCO UDĚLAT!

Zasadit se sami za sebe. Vzít si zpátky, co jim patří.

NASTAVIT HRANICE!

A když je po všem, světe div se, nestanou se z nich ošklivé, zahořklé, agresivní, negativní bytosti 🙂

Naopak.

Vrátí se zpátky ke svým normálním životům a znovu nastolí mír a pořádek. Jenom přestanou být tak ZASLEPENÍ a, paradoxně, NETOLERANTNÍ. Místo toho přijmou a přivítají Ruďáka – svůj vztek – jako právoplatného člena komunity zpátky mezi sebe a na čestném místě uprostřed osady mu symbolicky postaví nový dům.

Dostane svoje místo tam, kde je jeho místo a kam jako

STRÁŽCE a JEDINÝ SKUTEČNÝ OBRÁNCE HRANIC PRÁVEM PATŘÍ.

A, paradoxně, ani jejich Ruďák se tím nijak NEVYMKNE KONTROLE a NEOVLÁDNE JE.

Naopak.

I jejich Ruďák se na svobodě a na svým místě kupodivu naopak zklidní, když přestane být s roubíkem v puse přivázanej k židli a, zbavenej možnosti cokoli ovlivnit, přestane jenom nečinně přihlížet utrpení.  A přestane být uvězněně „natlakovanej“ a kontinuálně nabroušenej na všechny a na všechno. Splní svůj úkol, odvede práci, která mu přísluší, navrátí komunitě to, co jí právem patří, a může si dát pauzu a nohy na stůl …

… až do příštího ohrožení hranic 😉

MOŽNÁ SE TEĎ NACHÁZÍTE VE FÁZI, KDY VÁM PŘIPADÁ NEPRŮSTŘELNÝ

Opravdu tomu tak je? Použijte odzbrojovák, který vašeho narcistu dostane do kolen.


nedávno jsem na Facebooku v jedný skupině zase jednou potkala jednu z mnohých výzev, abychom si vzájemně nasdíleli, jaká hudba nás „hodí do pohody“ … v souvislosti se stresem

jinými slovy

„která hudba vám pomůže zastrkat svojí zlost zpátky do „anger management“ arestu, aby byl zticha a nekazil nám ten obrázek, kterej chceme v zrcadle vidět?“ …

„která hudba vám pomůže k úspěšnýmu zdolání dalšího kroku k ještě snadnější manipulovatelnosti a bezmocný impotenci?“

takže mám pro vás ÚPLNĚ JINEJ ÚKOL … vošklivej úkol … fuj úkol … „negativní“ úkol …

KACÍŘSKEJ ÚKOL 😀 :

Pokud taky patříte k těm, co už dávno zapomněli lítat, zalovte v paměti … vylovte z ní a nasdílejte do komentářů tentokrát pro změnu muziku, kterou si se staženým obočím s chutí ZAŘVETE společně s kapelou … která vás oslovuje a burcuje … která vás MOBILIZUJE … která souzní s vaší zlostí … která netlumí, ale naopak AKCELERUJE váš bublající VZTEK k AKCESCHOPNOSTI 😉

ale no tááááák … však vy si vzpomenete 😉 … třeba na nějakej kousek z vaší puberty, kterej jste už tááák dáááááááávno neslyšeli 😉 😀 … tak SEM S TIM 😀

mám ve vás plnou důvěru, drazí ANGRY BIRDS 😉 <3