PROČ SI NARCISTA POŘIZUJE DĚTI?

Jaký dopad na děti bude mít, když je jejich empatická matka nebo empatický otec obětí toxického vztahu s narcistou

„Proč si vlastně narcista nebo narcistka pořizuje děti, když je nedokáže milovat? Vždyť přece musí vědět, že mu potom budou jenom na obtíž a nebude o ně chtít pečovat 🤔

Tahle otázka je od vás jedna z nejčastějších, pokud přijde řeč na toxický vztah s narcistou. Narcista si totiž často velmi rád a velmi intenzivně přeje mít s vámi děti. A mnohdy vás k tomuto závažnému kroku i hodně intenzivně všemi manipulativními prostředky tlačí. Je schopen nasadit všechno od pozitivních hooverů, kdy vás doslova bombarduje láskou, po tvrdé výhrůžky rozchodem a rozvodem. Proč to tedy dělá, když ve skutečnosti nepečuje ani o vás? Natož aby byl schopen a ochoten s plným nasazením pečovat o malé děti? Obzvlášť, když je obecně známým faktem, že příchodem dětí do rodiny se jeho prostor ve vaší pozornosti, intenzitě a vašemu narcistickému protějšku věnovanému času výrazně ztenčí? Co vašemu narcistickému partnerovi nebo narcistické partnerce z toho plyne za tak zajímavý egoistický prospěch, že zrovna na pořízení dětí tak trvá?

Nebo ten váš narcistický protějšek naopak děti zarputile odmítá? A i když jste se svým narcistou ve vztahu nebo dokonce manželství už několik let, tak děti zarytě nechce? A nechce o tom ani slyšet, přestože vy byste byli ochotni už obětovat a dát za to prakticky cokoli, jak moc si děti přejete?

Případně ještě vůbec nejlíp – lámete si hlavu a topíte se v úzkosti nad tím, co se vašemu narcistovi rojí v hlavě a co se kde odehrálo, o čem nevíte, když najednou obrátil o 180° na druhou stranu? Když doteď váš narcista děti zarytě odmítal a všude hlasitě proklamoval, jak potřebuje svůj prostor, volnost a svobodu? A najednou „si vzpomněl“ a strašně nutně je začal chtít? Nejlíp pokud možno hned? A nepočká to najednou ani vteřinu navíc? Tlačí na vás najednou na každém kroku a manipuluje i všechny okolo, s kým jste v kontaktu a mají na vás nějaký vliv, aby mu s tím pomohli? Jak je možné, že doteď váš narcista o dětech nechtěl ani slyšet, všechny děti kolem vás mu byly trnem v oku, a najednou je dětmi přímo posedlý a „jeho život bez nich postrádá smysl“?

Udržujete rodinu pohromadě kvůli dětem. I když je to peklo na zemi. Sledujete, jak působení vašeho narcistického partnera/partnerky na ně dopadá. Cítíte, že jim něco chybí. Že vaše děti něco trápí. Že se v mnohém plácají. Že s nimi váš partner šoupe. Kupuje si je. Chová se k nim nespravedlivě.

Rve vám to srdce na kusy a toužíte je zahrnout láskou a “všechno jim vynahradit”. Z toho celého jim POMOCT. Možná je i ZACHRÁNIT.

A taky to děláte. Děláte to, “jak umíte”.

Čímž jim nejspíš NAKLÁDÁTE jenom JEŠTĚ VĚTŠÍ NÁLOŽ toho, co si už s sebou nevyhnutelně nesou. A přidáváte jim jenom další “hřebíky do rakve” …

A také, samozřejmě, o tom, jak jim ze své strany nejenom přestat nakládat, ale naopak je z toho marastu vytáhnout a udržet nad vodou 😉

Máte s narcistou děti? A nechcete je nechat padnout do černé propasti narcistického rodiče?

Prakticky zaměřený online návod, jak efektivně komunikovat s narcistou
Prakticky zaměřený online návod, jak efektivně komunikovat s narcistou a nenabíhat si…
NARCISTA manipuluje děti proti mně
Co se s tím dá udělat?
Tagy:
Komentáře

Přidat komentář